Set za kaligrafiju idealan za sve one koji se žele posvetiti umjetnosti tradicionalnog krasopisa. Bilo da ste početnik ili već iskusni kaligraf, ovaj set će ispuniti sve vaše potrebe i omogućiti vam da stvarate prekrasne i precizne rukopise.
Set sadrži sve što vam je potrebno za pisanje i crtanje različitih vrsta linija, ukrasa i detalja te dolazi u prekrasnoj vintage mapi koja ga čini savršenim poklonom za mnoge prigode.
Set sadrži:
1 x pero s prekrasnim crvenim pernatim nastavkom izrađenim od prirodnog perja pruža kontrolu i stabilnost prilikom pisanja
5 x bočica raznobojnih tinti (narančasta, crna, plava, zelena, ljubičasta) koja jamče savršenu boju, visoki sjaj i izvanrednu trajnost, što će vašim kaligrafskim radovima dati poseban sjaj
6 x zamjenski nastavci različitih veličina. Zamjena i čišćenje nastavaka jednostavna je, a trajnost je zajamčena.
Kaligrafija je umjetnost lijepog pisanja rukom uz pomoć pera, kista, tinte ili nekog drugog pribora za pisanje.
Važnost kaligrafije u povijesti kulture ogromna je svuda gdje je prepisivanje svetih tekstova imalo samo po sebi duhovnu vrijednost: primjerice u islamu (arapska i turska kaligrafija), dok je u kineskoj i japanskoj kulturi pisanja kaligrafija i danas vrlo važna i inspirativna. Još od talmudskih vremena korištena je hebrejska kaligrafija.
Iako je kaligrafija u Europi nakon početka izuma tiska postupno izgubila na važnosti, još živi kao oblik umjetnosti i hobi.
KALIGRAFIJA
Kaligrafija, umjetnost lijepog rukopisa najverojatnije potječe od grčkih riječi za “ljepotu” (kallos) i “pisati” (graphein). Vještina kaligrafije sastoji se u pravilnoj izradbi slova, njihovu skladu i rasporedu.
Na Bliskom istoku i u istočnoj Aziji kaligrafija se smatra umjetnošću, jednakom kiparstvu ili slikarstvu. U zapadnoj kulturi jednostavnija grčka i latinska abeceda i širenje pismenosti težili su tome da rukopis postane umjetnost koju svatko može prakticirati. Ipak, nakon uvođenja tiska u Europi sredinom 15. stoljeća, pojavila se jasna razlika između rukopisa i složenijih oblika pisma i slova.
Često se pretpostavljalo da je proces tiskanja završio tradiciju rukopisa. To nije sasvim točno: na primjer, većina sačuvanih časoslova (raskošnih privatnih rukopisnih pobožnih knjiga) potječe iz razdoblja nakon uvođenja tiska. Nadalje, određene vrste publikacija, kao što su glazbene note, i druga specijalizirana djela ili djela za užupubliku, nastavila su se pisati rukom i u 19. stoljeću. Stoga, iako se rukopisne knjige nisu mogle reproducirati u količini ili s potpunom uniformnošću, one su ipak preživjele uvođenje tiska. Tisak i rukopis počeli su utjecati jedni na druge: na primjer, moderno oglašavanje i dalje uključuje kaligrafiju, a mnogi su kaligrafi tijekom godina dizajnirali slova za tisak.
There are no reviews yet.