Raskošan set za kaligrafiju za ljubitelje tradicionalnog krasopisa. Bez obzira jeste li početnik ili iskusni majstor kaligrafije, ovaj set će zadovoljiti sve vaše potrebe, pružajući vam mogućnost stvaranja prekrasnih i preciznih rukopisa.
Savršeno uklopljen u zlatnu luksuznu kutiju, ovaj set bit će elegantan dodatak vašem radnom prostoru. Sadrži sve što je potrebno za izradu raznovrsnih linija, ukrasa i detalja, pružajući vam potpunu slobodu izražavanja vaše umjetničke vizije.
Ovaj luksuzni set za kaligrafiju nije samo alat, već i umjetničko iskustvo koje možete podijeliti s drugima i pokloniti ga kao simbol ljubavi prema umjetnosti.
Set sadrži:
1 x pero s tirkiznim pernatim nastavkom
1 x drveno pero
1 x držač za pero
5 x nastavci za pero različite veličine
1 x bočica tinte 15 ml
1 x bugačica (drveni upijač tinte)
1 x staklena bočica sa zrnima voska različite boje
1 x pečat
1 x mirisna svijeća
1 x žličica za topljenje voska
1 x staklena čašica
Pera su izrađena od visokokvalitetnih materijala kako bi pružile idealno iskustvo kaligrafije. Tinta sadrži pigmente koji jamče savršenu boju, visoki sjaj i izvanrednu trajnost.
Tijekom procesa pečaćenja voskom, kada koristite žlicu za topljenje, držite kraj drške žlice i ne dodirujte grijani dio izravno rukom. Voštani pečat se može ukloniti.
KALIGRAFIJA
Kaligrafija, umjetnost lijepog rukopisa najverojatnije potječe od grčkih riječi za “ljepotu” (kallos) i “pisati” (graphein). Vještina kaligrafije sastoji se u pravilnoj izradbi slova, njihovu skladu i rasporedu.
Na Bliskom istoku i u istočnoj Aziji kaligrafija se smatra umjetnošću, jednakom kiparstvu ili slikarstvu. U zapadnoj kulturi jednostavnija grčka i latinska abeceda i širenje pismenosti težili su tome da rukopis postane umjetnost koju svatko može prakticirati. Ipak, nakon uvođenja tiska u Europi sredinom 15. stoljeća, pojavila se jasna razlika između rukopisa i složenijih oblika pisma i slova.
Često se pretpostavljalo da je proces tiskanja završio tradiciju rukopisa. To nije sasvim točno: na primjer, većina sačuvanih časoslova (raskošnih privatnih rukopisnih pobožnih knjiga) potječe iz razdoblja nakon uvođenja tiska. Nadalje, određene vrste publikacija, kao što su glazbene note, i druga specijalizirana djela ili djela za užupubliku, nastavila su se pisati rukom i u 19. stoljeću. Stoga, iako se rukopisne knjige nisu mogle reproducirati u količini ili s potpunom uniformnošću, one su ipak preživjele uvođenje tiska. Tisak i rukopis počeli su utjecati jedni na druge: na primjer, moderno oglašavanje i dalje uključuje kaligrafiju, a mnogi su kaligrafi tijekom godina dizajnirali slova za tisak.
There are no reviews yet.